/Files/photogallery/Радість спілкування.jpg Як зберегти психо-емоційного здоров'я під час пандемії коронавірусу?

У світі зростає кількість випадків коронавірусу і тому все частіше ми чуємо, що карантин – це перш за все стримувальна дія, щоб не дати можливості розповсюдження вірусу.

Водночас українці поділилися на дві категорії: одні пишуть гнівні дописи у соціальних мережах, переконують усіх, що це - світова змова і не розуміють для чого все це. Інші панічно бояться вірусу, скупили продукти першої необхідності, зачинили двері своєї оселі і не пропускають жодної новини та шукають, де можна зробити тест на коронавірус. Не знаю в якій когорті ви, але точно впевнена, усім варто заспокоїтися і робити свою справу в умовах карантину.

· Найперше, перестати панікувати. Це зовсім не означає, що не потрібно цікавитися тим, що відбувається в країні та світі. Просто направте свою енергію на те, що дійсно вам під силу і дійте.

· Якщо ви залишилися вдома і працюєте тепер он-лайн це означає, що ви не витрачаєте час на дорогу, а значить можете нарешті виспатися.

· У вас з’явилася реальна можливість не бігати галопом по квартирі збираючи всю родину, кого в дитячий садок, кого до школи. А у своє задоволення приготувати смачний сніданок, випити у тиші філіжанку смачної ароматної кави або насолодитися щойно приготованим фрешем.

· Розслабтеся, використайте цей час на повну по догляду за собою.

· Сонце з кожним днем радує нас все більше. Зробіть ранкову зарядку або йогу біля вікна, додатково отримаєте заряд вітаміну D.

· Звичайно, ви хочете бути в курсі останніх новин і нічого не пропустити. Але якщо читати всю інформацію тих, хто хоче схопити хайп на коронавірусі, можна пережити неабиякий стрес. Тому оберіть декілька джерел, яким можна довіряти, наприклад: https://www.who.int/ чи https://covid19.com.ua/?

· Не нагнітайте ситуацію і не слухайте тих, хто говорить чи пише, що всі помруть від Covid-19. Статистика говорить про інше, більшість одужає. Офіційна інформація тут.

· Якщо не вдається побороти паніку всіма можливими шляхами і ви не можете заспокоїтися, скористайтеся аромотерапією. Для цього візьміть ефірні олії, наприклад лаванди чи меліси. Розслабтеся і зробіть вправи з дихання, їх зараз дуже багато в інтернеті. Увечері прийміть розслаблюючу ванну, включіть музику для релаксу.

Зараз вдалий час, щоб навчитися готувати їжу вдома. Але якщо вам таке заняття не до душі, то можна замовити страви з кафе чи ресторанів, більшість закладів переходять на інший формат. Звичайно їжа, яку ви замовите з ресторану навряд чи представлятиме велику небезпеку. Але треба бути впевненим, що людина яка її готувала була здоровою і випадково на неї не чхнула чи кашлянула. Якщо ж їжу приготовано належним чином, то все буде добре.

· Якщо ви замовляєте продукти з супермаркету, то попросіть, щоб пакунок залишили під дверима. Після викиньте пакет і помийте руки.

· Якщо ви працюєте у службі доставки, то знаходитеся у зоні ризику. Варто, щоб роботодавці забезпечила вас спеціальними костюмами, окулярами, рукавичками, та масками, які варто змінювати кожні 2 години.

· Під час карантину не варто приймати гостей чи відправляти дітей до бабусь та дідусів. В цей час, краще всім залишитися вдома.

Звичайно тепер у вас є можливість більше часу проводити з дітьми. Нарешті поспілкуватися, приготувати разом вечерю, подивитися улюблену комедію, почитати дітям книжки, помалювати, пограти в ігри. Можна вигадати багато корисних занять наприклад, знайдіть насіння квітів і висадіть разом з дітьми у горщик на балконі чи на подвір'ї, біля будинку.

А ще можна влаштувати віртуальну екскурсію у найвідоміші музеї світу.

Є ще один важливий момент, батьки мають працювати, а коли діти знаходяться вдома це дуже важко. Тому родині потрібно зібратися всім разом і встановити правила. Визначитися скільки часу батьки працюють, а діти навчаються, граються, малюють чи читають самостійно. Потім скільки часу всі проводять разом. Бажано, розділити квартиру на окремі зони, щоб члени сім’ї не заважали одне одному.

· Варто пояснити дітям, що відбувається, бо дивно спостерігати картину, коли діти на карантині гуляють і розважаються на вулиці з однолітками. Не відпускайте дітей самих, краще вийдіть прогулятися родиною в парк чи найближчий сквер і уникайте людей.

· Кожен, хто старше 60 років та має хронічні захворювання такі, як діабет, астма чи серцево-судинні хвороби повинні залишатися вдома під час карантину і не виходити по можливості, навіть в магазин.

· Дізнайтеся чи мешкають поблизу вас, люди літнього віку або мами з малюками, які потребують допомоги. Можливо цим людям потрібні продукти чи засоби першої необхідності. Коли ми підтримуємо інших у нас з’являється стимул і так буде легше пережити цей карантин.

· Пам’ятайте, що Covid-19 – це вірус і він боїться води з милом. Тому навчіться мити руки часто і правильно. Намагайтеся не чіпати обличчя та очі. За перших ознак застуди, зателефонуйте сімейному лікарю.

Кiлькiсть переглядiв: 137