Сучасне рабство

Мета: Ознайомити батьків та педагогів з протиправними явищами торгівлі людьми у сучасному суспільстві, як соціальним явищем; сприяти формуванню особистості, що буде протистояти злу, насильству, несправедливості та руйнуванню навколишнього світу; навчати дітей використовувати знання по праву в різних життєвих ситуаціях;

Виховувати активну позицію щодо можливостей захисту своїх прав.

Розвивати навички безпечної поведінки.

Виховувати толерантне ставлення до людей, які потрапили в складні життєві обставини.

Сьогодні ми поговоримо про ганебне явище – сучасне рабство. Можливо дехто із вас і не здогадується, що ця проблема існує у всьому світі і набуває глобальних масштабів. Тож мета нашої зустрічі полягає в тому, щоб ми ще більше дізналися про торгівлю людьми, усвідомили гостроту проблеми, визначили причини, форми та ознаки цього явища, розкрили шляхи попадання в цю ситуацію. І все це ми робимо для того, щоб попередити чи унеможливити попадання вас у, так зване, рабство. Адже торгівля людьми неабияк стосується нашої держави.

Ця проблема не визнає державних кордонів, не робить різниці між розвиненими державами та державами, що розвиваються. Вона чудово адаптована як до бідності, так і до розкоші.

Жертвами торгівлі людьми можуть стати чоловіки, жінки, діти, – з метою примусової праці, сексуальної експлуатації, жебрацтва. Цей злочин характерний не лише для України. Нині у світі, за словами ватиканського наглядача ООН Бернардито Ауса, жертвами торгівлі людьми стали близько 40 мільйонів людей, і кожен рік їхні ряди поповнюються більш ніж 3 мільйонами чергових рабів. Серед них майже 80% – це жінки і діти. Сучасна торгівля людьми – це індустрія з прибутком понад 32 мільярди доларів в рік.

В Україні виявленням та протидією торгівлі людьми займаються державні органи – Мінсоцполітики, Міністерство внутрішніх справ, Національна поліція, Держприкордонслужба та низка громадських організацій. Так, «за період з січня по грудень 2016 року представництво Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні виявило 1151 особу, яка постраждала від торгівлі людьми з метою трудової та сексуальної експлуатації у 21 країні, у т.ч. в Україні, та надало їм допомогу», – йдеться у звітних матеріалах МОМ


Використовуючи складну економічну ситуацію в Україні, високий рівень безробіття і правову недосконалість країни, малу обізнаність населення нечисті на руки ділки організували кримінальний бізнес - запрошення громадян працювати за кордоном, де вони зазнають жорстокої експлуатації, заробляючи мізерні кошти для себе і тисячі - для організаторі цього бізнесу.
Такий експорт « живого товару» здійснюється до Греції, Італії, Іспанії, Росії, Чехії та ін. країн. Жінок використовують як домогосподарок, кравчинь, посудомийниць. Окрім звичайної експлуатації жінки стикаються із ще одними формами - експлуатацією у сфері сексуального бізнесу, та сурогатного материнства.

Чоловіків використовують у якості будівельників, шахтарів, працівників на плантаціях.

Часто буває так, що людина, потрапивши в складну ситуацію за кордоном, не знає, куди звернутися за допомогою.

Заповніть таблицю:

Не обов’язково їхати за кордон, щоб впасти в залежність від експлуататорів. За статистикою МОМ, 4% постраждалих від торгівлі людьми потрапили в рабство в межах України. Найбільше від цієї проблеми страждають діти-одна з найбільш уразливих верств населення. Для того, щоб потрапити у рабство, їм не потрібно перетинати кордон-пройдіться лиш по вулицям великого міста і зверніть увагу на дітей-жебраків…

Торгівля дітьми означає будь-який акт або угоду, внаслідок яких дитина передається будь-якою особою або будь-якою групою осіб іншій особі або групі осіб за винагороду або інше відшкодування.

Дитина - особистість, яка перебуває в процесі активної соціалізації, але не може відстоювати свої інтереси на рівні дорослого - у нормативно-правовому й психологічному відношенні.

Дитина може сприймати своє становище «жертви» як належне;

головними об'єктами торгівлі дітьми виступають: немовлята; діти молодшого шкільного і дошкільного віку; підлітки; юнаки і дівчата;

головними суб'єктами торгівлі дітьми виступають: батьки, посадовці, інші особи.

1.Не подавайте дітям милостиню на вулицях. Даючи гроші, Ви сприяєте утриманню дитини на вулиці. У маленького жебрака є «хазяїн», який забирає всі гроші.

2. Не можна користуватись дитячою працею!

3.Потрібно інформувати місцеві органи про дітей шкільного віку, які не ходять в школу через залучення їх до праці.

4.НЕ купуйте товари з використанням дитячої праці. НЕ купуйте товарів у тих підприємців, де діти працюють вантажниками!

5.НЕ залишайтесь осторонь, якщо знаєте про випадки дитячої проституції, сексуальних домагань! Терміново повідомте в правоохоронні органи.

Конвенція ООН про права дитини визнала торгівлю дітьми, як злочин. 191 держава підписала цю Конвенцію, цей документ набув чинності в Україні 27 червня 1991 року.

/Files/images/11-1.jpg

Відео-інформація щодо протидії торгівлі людьми: https://www.youtube.com/watch?v=3yGUs-F_4cE

Ти можеш бути бідним чи багатим

Світами править чи сміття мести

Та перш за все людського не забудь ти

І людяності ти не полиши.

Ти можеш буть відмінником в навчанні

А можеш і не досягти мети

Та будь людиною завжди ти

І з гідністю в перед іди

Ти можеш бути красенем, моделлю

А можеш з вадою прожити все життя

Та мудрість, чемність, болю розуміння

Не полиши людського співчуття. (Є. Бабій)

Кiлькiсть переглядiв: 109